Mérföldkőhöz érkezik a Google, 1 000 000 000 eszközön fognak "hallgatózni"
Kicsivel több mint fél év alatt megduplázódott azoknak az eszközöknek a száma, amelyen a Google digitális asszisztense várja a felhasználók utasításait.
Kicsivel több mint fél év alatt megduplázódott azoknak az eszközöknek a száma, amelyen a Google digitális asszisztense várja a felhasználók utasításait.
A saját beszélgetéseiről készült adatcsomagban olyan hanganyagokat is talált egy német Amazon Alexa használó, amelyek nem tőle származtak. A cég először nem reagált, a fájlokra mutató linket valaki pedig törölte.
Észnél kell lennie egy afrikai szürke papagáj gazdájának, ellenkező esetben olyan árukért kell fizetnie, amelyeket nem is ő rendelt meg.
Akárcsak a Google, orosz megfelelője, a Yandex is több fába vágja bele a fejszéjét. Legutóbb például egy androidos okostelefonnal rukkolt ki.
Az Apple azt szerette volna elérni a Siri Shortcutsszal, hogy harmadik fél alkalmazásai is az ő asszisztensét használják. De mi van akkor, ha ez a bizonyos harmadik fél a saját digitális asszisztenssel rendelkező Google?
Valaki belepiszkált a Donald Trumpról szóló Wikipédia-szócikkbe, ami igen meglepő végeredményt hozott.
Mindössze két nap alatt annyi előrendelés érkezett egy zuhanyozás közben használható okoshangszóróra a Kickstarteren, hogy össze is gyűlt rá a célul kitűzött összeg. A gyűjtési időszaknak még messze nincs vége, úgyhogy valószínűnek tűnik, tömeggyártásba kerülhet a különleges „okosság”.
Az Android atyjaként is emlegetett Andy Rubin cégénél egy olyan telefont készítenek, amelyet alig kell a kézbe venni, és esetenként akár a felhasználó helyébe is léphet.
Az éveken át pletykált saját okostelefon helyett végül egy otthoni okosközpont lesz a Facebook első, teljesen házon belül tervezett eszköze. A most bejelentett, Portal nevű készüléktől azt várják, hogy "radikálisan megváltoztatja majd a kapcsolattartás módját".
Bejelentette első háztartási gépét az Amazon. A gépbe beépítették az Alexa digitális asszisztenst.
Lepipálják őket a fürge startupok, sokszor ezzel kongatják a vészharangot a hagyományos pénzintézetek felett. Ám a bankok felvették a kesztyűt, és a fejlesztéshez náluk van a legtöbb tőke.
Megannyi szoftveres szolgáltatás után története első kézzelfogható, hardveres eszközét mutathatja be jövő héten a Facebook.
Nyolcféle olyan termék piacra dobását tervezi az Amazon, melyet a vállalat hangalapú virtuális asszisztensével is vezérelni lehet.
Az augusztus 9-i Samsung-esemény középpontjában a Galaxy Note9 állt, de azért mást is hozott magával New Yorkba a dél-koreai gyártó. Például egy okoshangszórót.
A Google megmutatta, hol tart most a gép: a mesterséges intelligenciának és a fejlett hangalkotó technológiának hála angolul már úgy telefonál, hogy a vonal másik végén lévő ember észre sem veszi, hogy valójában nem emberrel, hanem géppel beszélget.
Hatalmas kijelzők, érintőpanelek, mesterséges intelligencia, digitális asszisztens és kiterjesztett valóság. Nem, ez nem egy űrhajó, hanem egy VW Golf méretű kompakt autó, ami tudásban a hatalmas luxuslimuzinokat is simán kenterbe veri.
Már tavaly is lehetett hallani egy rejtélyes Amazon-eszközről, és most maga a gyártó szivárogtatta ki, hogy tényleg lesz ilyen.
Ígéretes tervet dédelget a Microsoft, amelyben a Cortana képességeit használná fel az androidos és iOS-es telefonokon.
Egy új kutatás szerint meglehetősen rosszul teljesít a Siri, sőt a Google Asszisztens is, ha szexuális kérdésekről faggatják őket.
A népszerű hangalapú asszisztenseket kihasználva vehetik át az irányítást a hackerek a mobileszközök felett. Mindehhez az emberi fül számára hallhatatlan ultrahangot használhatnak.